Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Powiązane Warunki; Ramię Obrzęk; Taśmy Obrzęk; Obrzęk limfatyczny z ramię; Nogi Obrzęk limfatyczny; Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny; Ręczny drenaż limfatyczny; Proste drenaż limfatyczny; Leczenie obrzęk limfatyczny; Dzieci z Obrzęk limfatyczny, Lymphedema Poland (Polish)

Moderator: Senior Moderators

Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Postby patoco » Sat Jul 12, 2008 8:59 am

Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Diagnozowanie Lymphedema przez fizycznego badania

Ważne pytania, aby zapytać ich rodzin pacjentów Out Historia

Poznanie historii medycznej pacjentów osobowych

Connie M. SARVIS, RN, BN, MN, CON (C) Connie SARVIS rana jest konsultantem w Seven Oaks General Hospital w Winnipeg, Manitoba, Kanada. SŁOWA KLUCZE: lymphedema, Zapalenie naczyń chłonnych, zakrzepica żył głębokich, filariozy, lymphoscintigraphy, Stemmer-Kaposi's znak, decongestive lymphedema terapii, ręczny drenaż limfatyczny

http://nursing.drexel.edu/nlc/courses/c ... Key=164501

Tę disfiguring i czasami bolesne wpływa na stan wielu chorych na raka, i mogą pojawić się miesiąc po zabiegu chirurgicznego lub innych szkód na system limfatyczny. Zapobieganie i edukacji pacjenta są szczególnie ważne dla pacjentów wysokiego ryzyka.

Obrzęk limfatyczny jest warunkiem że odzwierciedla rzeczywistość disheartening dla wielu chorych na raka i innych pacjentów, jak również. Objawy obejmują obrzęk kończyn dwa razy do normalnych rozmiarów, że tiret skóry i pozostaje w ten sposób, gdy wciśnięty (pit), zagęszczanie, utwardzania i ciemne skóry (brawniness) .1

Wysoka zawartość białka z limfatyczny, który powoduje obrzęk to idealne środowisko dla skóry. Na obrzęk i infekcji może stać się wyłączenie i disfiguring, powodując znaczne upośledzenie fizyczne i psychospołecznych.

Jest to trudne do precyzyjnego wskazania występowania lymphedema powodu zmian w jego definicji i measurement.1 Jednym z ostatnich przeglądu zgłosiło, że obrzęk limfatyczny z ramienia występuje w 26% pacjentów poddawanych raka piersi therapy.2 Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że system limfatyczny jest głównym sposobem na metastasis.

Obrzęk limfatyczny, chociaż nie ogranicza się do raka piersi. Osoby leczone na melanomas lub raka jajników, jądra, vulva, lub pęcherza mogą rozwijać lymphedema.3 Lymphedema może również wystąpić z powodu choroby żył, ruchu, infekcje i inne traumy, w tym zwiększenie liczby oraz żył zastąpienie wspólnego zbioru procedur .3 Jako pielęgniarka, swoje umiejętności w zakresie zarządzania lymphedema może zrobić wiele, aby zachować jakość życia tych pacjentów.

Dlaczego krytyczne systemu rozkładowi

Normalnie, układu chłonnego zbiera nadmiar płynu i białek z tkanek ciała i przenosi je z powrotem do krwiobiegu w wysokości około trzech litrów na day.4 limfatyczny jest napędzany-przemieszczających Against Gravity-limfatyczny przez statki w oddychaniu przez ruchy mięśni szkieletowych i contractions aby stworzyć gradient ciśnienia. Seria zaworów zachować limfatyczny opływającej w jednym kierunku.

Gdy układu odczuwa pewien rodzaj traumy, w tym możliwość, aby usunąć nadmiar płynu jest zagrożony; limfatyczny interstitial gromadzi się w miejscach, najczęściej w tkanki podskórnej tkanki tłuszczowej, a tym samym powoduje obrzęk rąk i nóg oraz, rzadziej, w trunk genitals.5 lub stagnację, bogate w białko tkanki kanałów chłonnych powoduje zwiększenie rozmiaru i liczby, która zmniejsza dostępność tlenu, koliduje z gojeniem ran, i stwarza optymalne środowisko dla infekcji bakteryjnych (Zapalenie naczyń chłonnych).

Obrzęk limfatyczny może być pierwotne lub wtórne. Podstawowy (wrodzonej) lymphedema jest rzadkim, odziedziczył stan, w którym węzły chłonne są albo nieobecne lub nienormalne.

Dodatkowy lymphedema wynika z uszkodzenia układu chłonnego, zazwyczaj z chirurgiczne usunięcie węzłów chłonnych (co jest często niezbędne w raka pacjentów) lub w blokadę układu spowodowane przez zakażenia, nowotwory, który podróżował do węzłów chłonnych, tkanki lub blizna (np. , Z promieniowania terapii, szkody lub zabiegu usunięcia Guz) ,1 Lymphedema może być również efekt uboczny na raka piersi narkotyków cytrynian tamoksyfen (Nolvadex), ponieważ może powodować skrzepy krwi i późniejsze zakrzepica żył głębokich (DVT) zaliczki na lymphedema.5

W niektórych krajach jedna trzecia świat, najczęściej przyczyną jest lymphedema filariozy, choroby spowodowane przez pasożytnicze robaki Wucheria bancrofti, Brugia malayi, Brugia timori, który jest nadawany przez mosquitoes.6, 7

Obrzęk limfatyczny przemijające lub trwałe

Dodatkowy lymphedema mogą być przemijające lub chronic.1 Transient lymphedema trwa mniej niż sześć miesięcy. Skóra tiret po naciśnięciu i pozostaje bez wcięć brawniness.8 Czynniki, które predispose pacjentów do chirurgicznego obejmują przemijające lymphedema kanalizacja, że wyciek białka w witrynie chirurgiczne; zapalenie następujące szkody, promieniowanie, lub zakażenie, która prowadzi do zwiększonej przepuszczalności kapilarnej; ruchu kończyn, że wyniki w kompresja obniżyła się z układu chłonnego przez mięśniami; czasowa utrata funkcji limfatyczny statku ze względu na chirurgii i zablokowanie żyły z grudki krwi lub inflammation.1

Choroby obrzęk limfatyczny jest trudne do odwrócenia. Występuje w wyniku ponownego Guz lub migracji do węzłów chłonnych, zakażenie lub szkody dla statków limfatyczny, długie okresy ruchu, lub radioterapii lub zabiegu chirurgicznego, że odszkodowanie na system limfatyczny. Radioterapia może szkodzić w inny sposób zdrowego statków i węzłów chłonnych, co powoduje blizna tkanek do postaci, blokowanie normalnego przebiegu całej chłonnych układu chłonnego. Choroby lymphedema może również wystąpić po nieudanych wcześniej zarządzania wczesnego lymphedema lub gdy żyły jest blokowany przez zakrzepy krwi.

Powiększ na te punkty w historii, biorąc

Ze względu na szczególne kryteria diagnozowania lymphedema jeszcze nie istnieją, szczegółowej historii medycznej i fizyczne są niezbędne do egzaminu mechanizm różnicowy diagnosis.1

Wiek początku będzie odróżnienia od pierwotnych wtórne lymphedema, ponieważ na początku wystąpienia Bardziej prawdopodobne jest, ze względu na zmiany w genu dla wzrostu śródbłonka naczyniowego factor.3, 7 do ostatecznej diagnozy pierwotnej lymphedema, przyczyn wtórnych lymphedema należy najpierw orzekł, na zewnątrz.

Ponieważ wtórne lymphedema tendencję do wyniku causative wydarzenia, takie jak zabieg chirurgiczny lub radioterapii, musisz zadać szczegółowe pytania dotyczące wszelkich wcześniejszych operacji i komplikacji pooperacyjnych, aw szczególności czy zabiegu była dla raka i węzłów chłonnych, czy jakakolwiek zostały usunięte. Szybkie początku lymphedema może wskazywać Guz infiltracji lub zablokowania głównym szlaku limfatyczne. Historia dokumentu powinno również wszelkie ograniczenia dotyczące mobilności, takich jak używać wózka inwalidzkiego; uraz (szczególnie na nogi, brzucha, narządów płciowych lub regionu) oraz miejsce zamieszkania lub wizyt w trzecim świat krajach (ze względu na ryzyko filariozy).

Zapytaj, czy pacjenci mają chroniczną niewydolność żył, zaburzenia tarczycy, zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, ponieważ każdy z tych warunków może spowodować żył edema. Ważne jest, aby odróżnić od lymphedema edema związane z żył insufficiency.5

Lymphoscintigraphy jest test, który może pomóc z tym wyróżnieniem. W tej procedurze, niewielką ilość białka radioaktywnych barwnika jest wstrzykiwany do internetu przestrzeń między pierwszym i drugim cyfry dotkniętych kończyn; kończyny jest następnie sfotografowane z Gammakamera do farbowania obserwować jak porusza się ona poprzez limfatyczne system.9 Zdjęcia pokazano barwnika poza lymphatic edema struktur wskazują na pochodzenie limfatyczne.

Tomografia komputerowa (CT) i rezonansu magnetycznego (MRI) może być również wykorzystywany do diagnozowania lymphedema.9 Jednak te formy obrazowania, jak również lymphoscintigraphy, może być kosztowne.

Fizyczne wyniki sugerują, że obrzęk limfatyczny

W swojej ocenie fizycznej, badać wpływ na skórze kończyn (y). Suchości, zwiększona grubość, Hiperkeratoza (skalowanie), lymphangiomas (blistrów zawierających płyn limfatyczny), nienormalnie ciepłą lub gorącą temperaturę, niezwykle ciemna skóra, a obecność wszelkich nodules są wszystkie wskaźniki lymphedema.3

Papillomatosis-a Cobblestone wygląd skóry mogą być również obecni, ale wynika z dilated i distended limfatyczny statków, które są w umieszczony w kopercie fibrotic tissue.9 Szukaj również, Stemmer-Kaposi's logowania niezdolność do zgnieść jeden fałdu skórnego w podstawy drugi toe, ponieważ skóra jest tak zagęszczonego, która wskazuje na diagnozę lymphedema.9

Upewnij się zauważyć wszelkie rany na skórze. Pacjenci z lymphedema może mieć lymphorrhea, płacząc z limfatyczny płyn, który może być wystarczająco dużą, aby uruchomić lub faktycznie trickle down nogi. Ten symptom predisposes pacjentów do tkanki.

Lymphedema może powodować odczucia na skórze kończyn skomplikowany i szczelność, ciepła lub spalanie, lub "szpilki i igły." Niektórzy pacjenci doświadczenie umiarkowaną lub ciężką ból z powodu kompresji z nerwów otaczających edematous tissue.10 Wady kompresji może również zmniejszyć odpowiedzi na stymulację i predispose pacjentów szkody i zakażeń.

Twoja ocena fizycznej musi zawierać szczegóły na temat stopnia obrzęk, a także kształt i wielkość kończyny (-ych) dotyczy; pacjenta wzrostu i masy ciała (body mass index, jeśli są dostępne); funkcjonalność kończyny; tętnic i kompetencji .

Jeśli lymphedema jest jednostronne, określanie zakresu obrzęk poprzez porównanie wielkości dotknięty kończyny do zdrowej może być przydatne dla kwalifikujących się do nasilenia choroby. Należy pamiętać jednak, że różnice anatomiczne normalnej może skomplikować rzeczy, i że porównanie nie będzie możliwe, jeśli obie kończyny są naruszone.

Jeśli dotyczy to kończyny <20% większe niż niezmienione kończyn, choroba uważana jest za łagodne do umiarkowanego. Umiarkowaną lub ciężką lymphedema jest zdefiniowany jako dotknięte kończyny to> 20% większe niż niezmienione one.11

Mechaniczne techniki są podstawowym terapii

Dla pacjentów z umiarkowaną lub ciężką lymphedema, decongestive lymphedema terapii (DLT) 11 jest standardowe leczenie. Jego celem jest pomoc w pozyskaniu i rozwieje fibrosclerotic limfatyczny tkanek. W początkowej fazie leczenia, DLT składa się z podręcznika drenaż limfatyczny (MLD), kompresja, skrupulatnie higieny skóry, aby zapobiec infekcji, a exercise.12-14 to zazwyczaj po konserwacji przez program składający się z kompresją, pielęgnacji skóry i wykonywania. Jeśli lymphedema jest łagodne do umiarkowanego, DLT może być pomijany na rzecz utrzymania terapii.

Należy pamiętać, że chociaż jest podniesienie podstawowego traktowania edema żył z pochodzenia, nie wydaje się być tak samo skuteczny w leczeniu lymphedema.15 jednak, elewacji mogą być przydatne jako uzupełnienie komponentów DLT, opisane poniżej. Drug terapii i chirurgii są również omówione, ale mają ograniczone use.16

• Ręczny drenaż limfatyczny jest lekko ciśnienie terapii masaż limfatyczny, mających na celu stymulowanie przepływu poprzez zachęcanie do otwierania i zamykania zaworów w limfatyczny kapilar i statków. Kierunek masażu jest Against Gravity, z dystalnym do bliższej części kończyny. Podczas masażu-sesji trwa zazwyczaj 30 - 60 minut-pacjent zazwyczaj chodzi światła kompresji lub magazynowanie odzieży dla podtrzymania nacisku na tkanki i zapobiegania przepływu chłonki z powrotem do interstitial spaces.16

Najlepiej byłoby, gdyby tej terapii powinien być podawany przez uprawnionego lymphedema terapeuta. MLD należy unikać u pacjentów z pewnymi warunkami, takich jak pacjenci którzy mają doświadczenie lub awarii układu sercowo-naczyniowego, w których podejrzewa się DVT, ponieważ życie będzie bardziej płynne w kierunku serca i może dislodge krwi clots.16 MLD, jednak nie stanowią ryzyka u pacjentów z tętniczym kompromisu (np. nie pulsu w nogach, ubogich obrotu, cukrzyca, itp.).

• Kompresja służy do podwójnego celu optymalizacji działania mięśni jak limfatyczny pomp i zapobieganie dalszej obrzęk. Niezależnie od tego, czy są u pacjentów otrzymujących leczenie początkowej fazie DLT lub utrzymywania terapii, tętnic kompetencji musi być oceniana z USG Dopplera przed wykorzystaniem kompresji.

Przed podjęciem decyzji o kompresji dotkniętych kończyn, wielu innych czynników należy uwzględnić, jak dobrze. Kompresja może zaostrzyć stan skóry ubogich, DVT, warunki serca, zapalenie i tkanki łącznej, ale może również zwiększać ryzyko infection.16 Jednocześnie, lymphedema sama tworzy gruntu na zakażenie, która jest przekonujące powody, aby korzystać z kompresji .

Badania wykazały, że wielowarstwowe systemy ograniczenia lymphedema skuteczniej niż pojedyncze warstwy odzieży podczas kompresji używany do początkowej fazie kompresji treatment.17 wielowarstwowy system składa się z trzech lub czterech warstw bandaging i są stosowane w pierwszych dwóch do trzech tygodni od początkowej faza treatment.3 bandaż Wielowarstwowe systemy mogą być pozostawione, na siedem dni w czasie lub przed zmianą jest zmiana dwóch do trzech razy w tygodniu, jeśli rana jest opieka required.18

Pneumatyczne pompy kompresji składają się z prostych, Wielokomorowe rękaw, że ataki na dotkniętych kończyn. W komorach przemiennie zawyżaniu i korekta zgodnie z cyklu czasowym, powodując ruch perystaltyczny na obrzęk tkanek. Wykorzystywania ich do kontroli lymphedema, jednak jest controversial.15

Kompresja odzieży, takich jak pończochy, rękawy i rękawice, powinny być wykorzystywane jedynie w konserwacji therapy.3 Są one dostępne z półki w małych, średnich i dużych rozmiarów, lub mogą być one wykonane na zamówienie dla pacjenta. Odzież, są oceniane w celu dostarczenia 30 - 60 mm Hg w pressure.19 Pacjenci noszą odzież dla większości dzień i na noc usunąć je do wglądu, czyste i moisturize skóry. Sprawdź, czy twój pacjent ma alergię na ubraniu elementów, takich jak lateks.

• Fastidious pielęgnacji skóry jest bardzo ważnym elementem leczenia lymphedema. Wysoka zawartość białka z limfatyczny predisposes płyn do zakażenia pacjentów w lymphedematous limb.20 się codziennością należy ustalić, w którym dotknięte kończyny jest kontrolowane za rany, oczyszczone i moisturized. W rutynowych mogą być zmienione, aby co dwa lub trzy dni, lub tygodniowych u pacjentów którzy mogą korzystać z kompresji i ciągłego wielowarstwowe, których skóra jest w stosunkowo dobrym stanie. Ścisła kontrola jest szczególnie ważne, jeśli nie jest neuropatia sensoryczna.

Po oczyszczeniu skóry o łagodnym mydłem i wodą hipoalergicznych, pacjent powinien stosować emollient, najlepiej wieczorem, rehydration overnight. Płyny lanolina lub zawierających substancje zapachowe należy unikać, ponieważ mogą one powodować uczulenie wynikające z zapaleniem skóry. Ponadto, należy unikać petrolatum oparte na płyny, gdyż mogą uszkodzić kompresji szaty. Palcach i nogi powinny być regularnie kontrolowane w zakażeniach grzybiczych, który jest bardzo często u pacjentów, którzy mają lymphedema.

• Ćwiczenia mogą pomóc w promowaniu chłonne i zwiększenie przepływu reabsorption białka w wyniku mięśni contraction.9, 21 Wykonywanie, jednak powinny być łagodne i dostosowane do indywidualnych umiejętności i kondycji. Dynamicznie sportowych nie są zalecane ze względu na możliwość trauma.17

• Drug-terapii innych niż antybiotyki w leczeniu zakażeń wywołanych przez lymphedema-nie został bardzo użyteczne w leczeniu lymphedema bezpośrednio. Leki moczopędne pomóc płyn do usuwania naczyniowych, ale są nieskuteczne w oczyszczaniu i nadmiar białka może spowodować tkanki łącznej fibrosis.22 Dlatego, leki moczopędne nie powinny być wykorzystywane, chyba że istnieją dowody na to, nadmiernego żył fluid.22

Do lymphedema może być rozwiązany, ból może być zarządzane z braku opioidu przeciwbólowe, techniki relaksacyjne, łagodny do silnego opioidu przeciwbólowe, leki-adiuwant np. amitryptylina HCl (Elavil, Endep, inne), przezskórnie lub elektrycznym nerwów stimulation.1

• Chirurgia zastrzeżone jest dla rażąco edematous kończyn de-luzem niektórych tkanek. Wyniki były zróżnicowane, jednak, konserwatywny i leczenia jest nadal zobowiązany do zarządzania pozostałą lymphedema.22 Ponadto, na wszelkie interwencje chirurgiczne lymphedematous kończyny mogą stanowić poważne i chroniczne problemy z gojeniem ran.

Pacjentów edukacji i wsparcia są kluczowe

W lymphedema, dwa dodatkowe wymiary pielęgniarstwa nie należy zapominać: pacjenta i edukacji zdrowotnej psychospołecznych. Edukacja pacjenta jest krytyczna zarówno dla zapobiegania i zarządzania lymphedema-zwłaszcza na raka patients.23

Clinicians konieczność edukowania pacjentów na temat ryzyka rozwoju lymphedema po zabiegu chirurgicznego lub radioterapii, jak rozpoznawać wczesne objawy lymphedema, oraz jak zarządzać warunek. Konieczne będzie doradzać pacjentom, na przykład, do noszenia odzieży luźno, nie ich krzyż nogi podczas posiedzenia, oraz w celu uniknięcia posiedzenia w jednej pozycji przez więcej niż 30 minut.

Jest to również niezwykle ważne dla oceny skutków psychospołecznych lymphedema. Warunkiem może być przyczyną poważnych disfigurement i niepełnosprawności przeszkodą, że u pacjentów z rakiem lub renty są często źle przygotowani do pokonania.

Pacjenci, którzy doświadczenie bólu sprawozdania z warunku organ wyższego poziomu zakłóceń obrazu i spadła seksualne drive.24 na dodatkowe ciężary żmudnych, ze względu na czas leczenia może lymphedema dalszych assail pacjenta już niestabilnych psychiki. Psychospołeczne mogą być rozwiązane przez grupy lub indywidualne doradztwo, wraz z praktycznych informacji na temat diety i ćwiczeń, oraz porady dla zbierania i wygodne ubranie flattering.

Twoje wysiłki mające na celu opiekę dla pacjentów, którzy mają lub są narażone na ryzyko dla lymphedema może zrobić wiele dobrego. To prawda, nie tylko jeśli chodzi o pacjentów fizycznej odzysku, ale jeśli chodzi o ich psychologicznego dobrobytu, jak również.

Można tłumaczyć każdej strony w naszym serwisie. Proszę przejść do naszego wejścia strona główna

Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Założyciel i dyrektor wykonawczy
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Obrzęk limfatyczny

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests